ویکی‌ادبیات:ابزارها

From ویکی‌ادبیات
Jump to: navigation, search

الگو:سفارشی کردن ویکی‌ادبیات دارای ابزارهای متنوعی است که توسط برخی از کاربران متبحر در امر برنامه‌نویسی نوشته شده‌اند. این ابزارها به‌منظور استفادهٔ سریع‌تر و بهینه از قابلیت‌های مختلف ویکی‌ادبیات تهیه می‌شوند.

ابزارهای استاندارد

نمایی از دکمه‌های ویرایشی اضافی

هم‌اکنون چندی از پرکاربردترینِ آن‌ها در بخشِ ترجیحات دردسترس هستند. پس از رفتن به ترجیحات، گزینه‌های مدِنظرِ خود را تیک بزنید و ذخیره کنید. هر کاربری می‌تواند با انتخابِ ابزارهای مدِنیاز، آن‌ها را نصب کند.

ابزارهای تبدیل قالب محتوا به قالب استفاده‌پذیر در ویکی‌ادبیات

ابزارهای آماری

برای مشاهده آمارهای مختلف مرتبط با فعالیت کاربرها و همچنین مقاله‌های موجود و مقاله‌های پربازدید به ابزارهای آمار ویکی‌ادبیات مراجعه کنید.

کمک مترجم

ابزار کمک مترجم، ابزاری است که به کمک آن می‌توان مطالب ویکی‌های دیگر را ترجمه کرده و به ویکی‌فا انتقال داد این ابزار برای انتقال فهرست‌ها، رده‌ها، الگوهای ناوباکس، کاربرد بسیاری دارد. برای فعال‌سازی آن به راهنمای ابزار کمک مترجم مراجعه کنید.

ابزار کمک در ساخت مقاله از ویکی‌انگلیسی

ابزارِ به ویکی‌فا برای ترجمهٔ سریع‌ترِ مقاله‌ها و به‌دست‌آوردنِ کلیاتِ مقاله (مانندِ جعبهٔ اطلاعات، رده، بخش‌بندی‌ها) از ویکی‌پدیای انگلیسی استفاده می‌شود.

مترجم نگاره‌های svg

برای ترجمهٔ نگاره‌های موجود در ویکی‌انبار که پسوند svg دارند می‌توان از این ابزار استفاده کرد.

جست‌وجو

ویکی‌ادبیات گیتوی Wikipedia Gateway یکی از ابزارهای مفید و جامع برای جست‌وجو در مطالب و تصاویر موجود در این دانشنامه است که صفحه‌ای را نیز به زبان فارسی اختصاص داده است. در صفحه اصلی آن امکان جست‌وجو در ویکی‌ادبیات در چهل‌وچهار زبان عمده جهان وجود دارد. علاوه‌بر این امکانات می‌توان لینک‌های خارجی موجود در این دانشنامه را در زبانهای گوناگون جست‌وجو کرد.

مطالعه بدون اینترنت ویکی‌ادبیات

محیط نرم‌افزار کیویکس

برای مطالعهٔ مطالب ویکی‌ادبیات بدون اتصال به اینترنت می‌توان از نرم‌افزار کیویکس استفاده کرد. این نرم‌افزار به‌صورت خیلی ساده با یک برنامه کم حجم و فایل ZIM مربوط به هر ویکی‌ادبیات کار می‌کند. نسخه فارسی فایل ZIM آپدیت شد و بر روی سایت قرار گرفت (توضیحات کامل‌تر را نیز در همان سایت بخوانید) با استفاده از این نرم‌افزار قادر خواهید تمام مقالات ویکی‌ادبیات را به‌صورت HTML و به‌همراه تصویر ببینید.

جستارهای وابسته