ویکی‌ادبیات:گزیدن مقاله‌های برگزیده/عبدالله بن طاهر

From ویکی‌ادبیات
Jump to: navigation, search

عبدالله بن طاهر

عبدالله بن طاهر (ویرایش • تاریخچه • بحث • پی‌گیری)

نامزدکننده: Mr MohammadJavad M (بحث • مشارکت‌ها) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۴۰ (UTC)

سلام محمد جواد گرامی. تشکر، ان شاء الله به زودی خوب شود. لطفا برای بررسی جنگ صلیبی چهارم یک وقتی اختصاص بده تا بعدش با خیال راحت بیایم سر این یکی.

@N.badihi،‏ محک،‏ ImanFakhri و Benyamin-ln: سلام. لطفا بعد از امتحانات در بررسی این مقاله مشارکت بفرمایید.--سید (بحث) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۰ (UTC)

سلام، من سه نکته درخصوص ظاهر مقاله می‌گویم چون مقاله‌ای حجیم است؛ بررسی محتوایی بماند برای بعد. به دلیل عرض زیاد الگوی {{تبارنامه طاهریان}}، نمای صفحه دچار مشکل شده‌است. راه‌حل موقت این است که شبیه کاری که در {{شجره‌نامه حسن بن علی}} انجام داده بودم را انجام دهید تا درست شود. راه‌حل بهتر نیز جمع‌وجورتر کردن الگو به سبک کاری که کامران گرامی در همانجا انجام داده بود.
«رضایی باغ‌بیدی، سکه‌های ایران در دورهٔ اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» خیلی طولانی است. {{پک}} برای کوتاه کردن پانویس‌هاست و معمولاً بیش از چهار پنج واژه درون آن نمی‌گذارند. اگر تعداد واژگان در پانویس‌ها را کاهش بدهید، آن بخش را می‌توانید سه‌ستونه بکنید که طول مقاله نیز کاهش بیابد. مثلاً: «رضایی باغ‌بیدی، سکه‌های ایران در دوره اسلامی…» یا حتی کوتاه‌تر: «رضایی باغ‌بیدی، سکه‌های ایران…». یا برای دیگری: «اکبری، تاریخ حکومت طاهریان…» و…
نکته سوم که مدنظر دارم این است که مقاله به قول سید (پیرو صحبتی که در قهوه‌خانه شد) قلمه بشود :) به این موضوع فکر کنید، بعداً صحبت می‌کنیم. بخش حکومت عبدالله مفصل و طولانی است. می‌تواند به یک مقالهٔ دختر منتقل شود. Benyamin-ln (بحث) ۱۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۷:۲۶ (ایران) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۵۶ (UTC)

@Sa.vakilian: سلام به سید گرامی. ممنون از کمک‌هاتون :) راستش مقالهٔ جنگ صلیبی چهارم رو بعد از پینگتون در چند روز گذشته چندین بار نگاه کردم اما با توجه به حوزهٔ علاقه و مطالعاتم در بررسی اون دچار تردیدم. با این حال با توجه به مطالعات اندکی که قبلا در این موضوع داشتم سعی می‌کنم در بررسیش مشارکت کنم تا سریع‌تر به برگزیدگی برسه. :) ( راستی اگر تونستید به داد طلحه هم برسید که در گمخ سرگردون نمونه :)) )

باز هم ممنون :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)

@Benyamin-ln: سلام بر بنیامین عزیز و گرامی :)

  • مورد اول رو به زودی برطرف می‌کنم.
  • دربارهٔ مورد دوم الان هم که سه ستونه کردم مشکلی به چشمم نمیخوره و پانویس طولانی به نظر نمیاد. آیا همچنان به نظرتون طولانیه؟
  • راستش به نظرم وجود بعضی اطلاعات در مقالات الزامیه و قابل انشعاب هم نیست. به عنوان مثال در مقالهٔ طغرل‌بیک که اتفاقا سید گرامی بر اون نظارت داشتند، تلاش بسیار شد تا حجم مقاله آنچنان بالا نره و اطلاعات به مقالات فرعی و مربوطه منتقل بشه با این حال در نهایت و پس از چندین انتقال و حذف مطلب، حجم مقاله در حدود ۲۴۵ کیلوبایت ایستاد و نشد که کمترش کنیم. راستش نمیدونم. اگر پیشنهادی دارید بگید تا با جون و دل گوش بدیم و اگر قابل پیاده‌سازی بود به اجرا دربیاریم. :)

ممنون از نظراتتون :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)

  • ممنون
  • مشکلی که نیست، از جهت زیبایی بیشتر گفتم. اگر در تمام مقالات مرتبط به همین شکل عمل کردید، اصرار نمی‌کنم.
  • به نظرم باید برای ایجاد مقالات فرعی تلاش کرد چون این طور که به نظر می‌رسد، سید قصد دارد حجم مقاله را در برگزیدگی افزایش دهد :) پس ایجاد مقالات فرعی ناگزیر است. طغرل‌بیگ را هم حتماً قبول دارید که خیلی حجیم است. آن موقع که برای مطالعه مقاله رفته بودم، حجم بسیار زیاد را که دیده بودم منصرف شده بودم. Twemoji2 1f602.svg حجم بالای صفحه، دل مخاطب را می‌زند. الان دیباچه نیز حجیم است و با توجه به این که در برگزیدگی قرار است که مطالب جدیدی به مقاله افزوده شود، طبیعتاً حجم دیباچه از این هم فراتر خواهد رفت. در این باره حتماً همفکری خواهیم کرد. Benyamin-ln (بحث) ۱۳ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۸:۴۱ (ایران) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)
من هم موافق ساخت مقالات جانبی هستم. یک راهش همان است که در مقاله خلافت علی بن ابی طالب استفاده کردیم و آن را از مقاله اصلیش تفکیک کردیم.--سید (بحث) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)
بررسی سید
@Sa.vakilian: درود سید گرامی. با توجه به وجود حداقل اطلاعات برای این شخص، مقالهٔ خرد ساخته شد. :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۰ (UTC)
  • برای سه نفر که نامشان در لید آمده مقاله بسازید: علی بن عبدالعزیز جروی، عبیدالله بن سری و محمد بن حمید طاهری
  • در بخش آغاز به کار عبدالله نوشته بودید سمت های طاهر در بغداد که مبهم بود. با استفاده از مقاله طاهر تکمیلش کردم.
  • یک بخش که جایش قبل از بخش آغاز به کار عبدالله خالی است وضعیت خلافت عباسی در اوایل سده سوم هجری و چالش های فراروی مأمون است. یعنی یک توضیح بسیار مختصر از اینکه مأمون با غلبه بر امین بر کل سرزمین خلافت استیلا یافت و سپس توضیح اینکه وی با شورش های متعدد در شرق و غرب خلافت مواجه بود و کمی توضیح درباره علل این شورش ها. همچنین کمی درباره غلبه جناح ایرانی بر شئون خلافت در این دوره بنویسید.

@Sa.vakilian: سلام و عرض ادب سید جان. مواردی که گفتید انجام شدند. لطفا یک بررسی بکنید و نظرتون رو بگید. :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۴۱ (UTC)

@ImanFakhri: سلام ایمان جان لطفا این مقاله را بررسی بفرمایید. تشکر--سید (بحث) ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)

در گام نخست بهتر است، محمدجواد عزیز با استفاده از ابزار املا، غلط‌های موجود در مقاله را تصحیح کنند. -- ImanFakhriTalk ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۲۹ (UTC)

@ImanFakhri: سلام ایمان جان. مواردی که ابزار املا مشخص میکنه غلط املایی نیستند. غیر از اون من موردی رو مشاهده نکردم. اگر مورد خاصی هست بگید رفع کنم. ممنون :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۴۱ (UTC)

اگه اشتباهی وجود ندارد، پس کلمات را در زیرصفحه به‌عنوان کلمات درست در این مقاله ذخیره کنید. -- ImanFakhriTalk ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)

@Sa.vakilian: سلام و وقت بخیر سید جان. در کنار فعالیت‌هاتون لطفا نیم نگاهی هم به این بحث داشته باشید. :) -- - Mr_MohammadJavad_M بحث ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۲ (UTC)

@ImanFakhri: سلام. ایمان جان با توجه به اینکه فرمودید سرتان خلوت تر شده است، لطفا این مقاله را بررسی کنید.--سید (بحث) ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۵۰ (UTC)

چشم سیدجان. مدام فراموش می‌کنم. :( -- ImanFakhriTalk ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۵۳ (UTC)